SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkylare 6525007
*
nr 652 5007
Vinkylare
Pläter, St Hilaire, Frankrike, Graverad, höjd: 21
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2010
kl 19:09:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 20:56:39
1
Vinnande bud
20/8 13:21:49
2
1.000 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare europa frankrike fransk franska franskt graverad nysilver pläter silver st hilaire vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Vinkylare
nr 652 5007
Vinkylare
Pläter, St Hilaire, Frankrike, Graverad, höjd: 21
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 20:56:39 | 1 | Vinnande bud |
20/8 13:21:49 | 2 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare europa frankrike fransk franska franskt graverad nysilver pläter silver st hilaire vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41